2022. dec. 11.

Seres Csaba

ERASMUS+ Mallorcán voltunk!

Iskolánk 9 vendéglátás-szervező tanulója és Burka János kísérőtanár az ERASMUS+-2021-1-HU01-KA121-VET-000005487 program keretében 2022.06.27 – 2022.07.09 között tanulói mobilitásban vett részt Mallorcán.

ERASMUS+  Mallorcán voltunk!

A tanulók repülőjárattal jutottak el Mallorcára, ahol a spanyol vendéglátók szívesen fogadták őket! A gyakorlatot a diákok már a következő napon megkezdték 2-3 órás bontásban, külön csoportokban szervezve. A Mallorcán töltött gyakorlatot sikerült beépíteni eddigi tudásukba, a spanyol gyakorlati vezetők nagyon segítőkészek voltak.

A tanulók szakmai fejlődését külön segítette, hogy egy rögtönzött spanyol nyelvi tanfolyam keretében megismerték és megtanulták az alapvető vendéglátáshoz kapcsolódó spanyol szavakat, kifejezéseket; melyet bátran alkalmaztak is munkájuk során a hivatalos angol munkanyelv mellett.

A diákok a szállással és az ellátással összességében elégedettek voltak. A szakmai program mellett kulturális programokat is szerveztek, melynek keretében megismerték a helyi kulturális sajátosságokat, a várost, a tengerpartot – ebben egy magyar származású idegenvezető segédkezett.

Horváth Patrik véleménye a gyakorlati helyről:

„Igazán hangulatos nyugodt kis helynek tudnám leírni. Annak a helynek ahová mindíg jó érzés betérni. Ezt bizonyítják a napi rendszerességgel fellelhető visszatérő arcok. Egy élmény volt velük dolgozni a szakmában. Noha nem mindenki beszélt angolul, azért megértettük egymást. Munkaeszközökben sem szenvedtünk hiányt. Minden rendelkezésünkre állt.”

Orbán Léna véleménye az ottlétről:

„Összességében a két hét nagyon jó volt. A szállással nem volt probléma, a reggelik és az ebédünk mindig ugyan az volt, a vacsoránk viszont változatos és finom. Nagy lehetőség volt ez mindenkinek, szakmai és szociális szempontból is. A munkatársakkal is nagyon jól kijöttünk, mindenki próbált beszélgetni velünk. Nagyon jó volt a csoport hangulata is, néha voltak egy-egy viták, de attól eltekintve nagyon jól összekovácsolódtunk.”

Ahhoz, hogy ez a program megvalósulhatott, külön köszönet a Tempus Közalapítványnak, a Centrum dolgozóinak, Korpics Ferenc igazgató úrnak és Burka János kísérőtanárnak!