SZC logo

Vas Vármegyei Szakképzési Centrum

OM kód: 203062/011 | 9970 Szentgotthárd Honvéd utca 10.

Intézmény logo

Vas Vármegyei Szakképzési Centrum III. Béla Technikum és Kollégium

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA

Hírek

2022. dec. 11.


Seres Csaba

  ERASMUS+ Mallorcán voltunk!

  Iskolánk 9 vendéglátás-szervező tanulója és Burka János kísérőtanár az ERASMUS+-2021-1-HU01-KA121-VET-000005487 program keretében 2022.06.27 – 2022.07.09 között tanulói mobilitásban vett részt Mallorcán.

  ERASMUS+ Mallorcán voltunk!

  Iskolánk 9 vendéglátás-szervező tanulója és Burka János kísérőtanár az ERASMUS+-2021-1-HU01-KA121-VET-000005487 program keretében 2022.06.27 – 2022.07.09 között tanulói mobilitásban vett részt Mallorcán.

  A tanulók repülőjárattal jutottak el Mallorcára, ahol a spanyol vendéglátók szívesen fogadták őket! A gyakorlatot a diákok már a következő napon megkezdték 2-3 órás bontásban, külön csoportokban szervezve. A Mallorcán töltött gyakorlatot sikerült beépíteni eddigi tudásukba, a spanyol gyakorlati vezetők nagyon segítőkészek voltak.

  A tanulók szakmai fejlődését külön segítette, hogy egy rögtönzött spanyol nyelvi tanfolyam keretében megismerték és megtanulták az alapvető vendéglátáshoz kapcsolódó spanyol szavakat, kifejezéseket; melyet bátran alkalmaztak is munkájuk során a hivatalos angol munkanyelv mellett.

  A diákok a szállással és az ellátással összességében elégedettek voltak. A szakmai program mellett kulturális programokat is szerveztek, melynek keretében megismerték a helyi kulturális sajátosságokat, a várost, a tengerpartot – ebben egy magyar származású idegenvezető segédkezett.

  Horváth Patrik véleménye a gyakorlati helyről:

  „Igazán hangulatos nyugodt kis helynek tudnám leírni. Annak a helynek ahová mindíg jó érzés betérni. Ezt bizonyítják a napi rendszerességgel fellelhető visszatérő arcok. Egy élmény volt velük dolgozni a szakmában. Noha nem mindenki beszélt angolul, azért megértettük egymást. Munkaeszközökben sem szenvedtünk hiányt. Minden rendelkezésünkre állt.”

  Orbán Léna véleménye az ottlétről:

  „Összességében a két hét nagyon jó volt. A szállással nem volt probléma, a reggelik és az ebédünk mindig ugyan az volt, a vacsoránk viszont változatos és finom. Nagy lehetőség volt ez mindenkinek, szakmai és szociális szempontból is. A munkatársakkal is nagyon jól kijöttünk, mindenki próbált beszélgetni velünk. Nagyon jó volt a csoport hangulata is, néha voltak egy-egy viták, de attól eltekintve nagyon jól összekovácsolódtunk.”

  Ahhoz, hogy ez a program megvalósulhatott, külön köszönet a Tempus Közalapítványnak, a Centrum dolgozóinak, Korpics Ferenc igazgató úrnak és Burka János kísérőtanárnak!

   

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Siker a Szakma Kiváló Tanulója versenyen - egyetlen a megyében

  Siker a Szakma Kiváló Tanulója versenyen - egyetlen a megyében

  Szakma Kiváló Tanulója verseny - villanyszerelő tanuló vizsgamentessége

  2024. ápr. 5.


  Rüsics László

  16. III. Béla Király Kupa 2024

  16. III. Béla Király Kupa 2024

  Az VVSZC III. Béla Technikum és Kollégium 2024. március 22-én a hagyományos nemzetközi teremlabdarúgó torna lebonyolításának helyszínéül a Szentgotthárdi Sport- és Szabadidőközpont sportcsarnokát választotta.

  2024. márc. 28.


  Dömötör Tamás

  Igazgatói pályázat

  Igazgatói pályázat

  A Vas Vármegyei Szakképzési Centrum a szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvény 46. § (3) – (4) bekezdése alapján pályázatot hirdet a Vas Vármegyei SZC III. Béla Technikum és Kollégium igazgató (intézményvezető) beosztásának ellátására.

  2024. márc. 27.


  admin


  Partnereink

  SZC logo

  Vas Vármegyei Szakképzési Centrum


  Vas Vármegyei Szakképzési Centrum III. Béla Technikum és Kollégium

  9970 Szentgotthárd Honvéd utca 10.

  Telefon: +3694554217

  E-mail: ibszi@bela-szgotth.edu.hu

  OM azonosító: 203062/011


  2024Vas Vármegyei Szakképzési Centrum III. Béla Technikum és Kollégium