Kedves Látogatók!

Ez mind a III. Béla!

Iskolánkban több mint 130 éve - a mindenkori lehetőségekhez mérten - magas szintű szakképzés folyik, s tanáraink, oktatóink megfelelő szakmai tudással indítják pályájukra tanulóinkat. Mindezen eredményes munkát könnyűnek tűnik objektív módon - számokkal, diagrammokkal, statisztikai adatokkal - igazolni, ám, ha őszintén magunkba nézünk, tudjuk, hogy a legtöbb diák más mércével méri az iskolákat... Nagyon fontos elvárás a családok részéről, hogy a gyermek jól érezze magát a középiskolában, s ne csupán oktassák a szakma rejtelmeire, de követhető életmintákat, érzelmi megerősítést, mentális segítséget, valódi sport és kulturális élményeket is kapjon életének egyik legbizonytalanabb időszakában. Ezek mellett a III. Béla teljes karrierutakat nyújt tanulóinak, legyen szó a szakmai végzettség megszerzéséről, vagy továbbtanulásról – pl. okleveles technikus képzés.

Ezért elkötelezettek vagyunk olyan új módszerek, ismeretek bevezetésében, hazai és nemzetközi kapcsolatok kiépítésében melyek segítik tanulóinkat a szakma megszerzésében, személyiségük fejlesztésében. Egy felmérés szerint, az ember az életében elért sikereit nem csupán a szakmai ismereteinek köszönheti, hanem elsősorban, az egyéb személyes tulajdonságainak, képességeinek és jártasságainak lehet hálás. Mindenkiben ott a lehetőség, a mi feladatunk ennek kibontakozását elősegíteni.

Korpics Ferenc

BemutatkozásBemutatkozás