OM kód: 203062/011 | 9970 Szentgotthárd Honvéd utca 10.

• III. Béla
  • sport
  • foci

16. III. Béla Király Kupa 2024

Az VVSZC III. Béla Technikum és Kollégium 2024. március 22-én a hagyományos nemzetközi teremlabdarúgó torna lebonyolításának helyszínéül a Szentgotthárdi Sport- és Szabadidőközpont sportcsarnokát választotta.

Iskolánk csapata mellett Szlovéniából Muraszombat együttese, Vasvár megyéből a Kölcsey Ferenc Gimnázium és a Szent Gotthárd Álalános Iskola és Gimnázium csapata vett részt a színvonalas női és férfi tornát is magába foglaló rendezvényen.

Idén 16. alkalommal találkoztak a csapatok, amit hasonlóan a többihez nagy várakozás előzött meg. Jó alkalom ez arra, hogy új barátságok szövődjenek ezzel is elősegítve a hármas határon élő diákok, pedagógusok, iskolák együttműködését.

A városi sportcsarnokba kilátogató közönség nagy csatákat, sportszerű küzdelmet láthatott.

A hölgyeknél a Kölcsey Ferenc Gimnázium csapata szerezte meg az első helyet megelőzve a Szent Gotthárd Általános Iskola és Gimnázium és a „bélások” női együttesét.

A férfiaknál nagyszerű játékkal a VVSZC III. Béla Technikum és Kollégium csapata végzett az első helyen. Második helyen a Muraszombat, harmadikon a Kölcsey Ferenc Gimnázium, negyedik a Szent Gotthárd Általános Iskola és Gimnázium férfi együttese végzett.

A napot baráti beszélgetéssel és egy tartalmas ebéddel zárták a csapatok és vezetőik az iskolánk tanéttermében.