2024. jún. 5.

• III. Béla
  • ERASMUS+

ERASMUS+ Sepsiszentgyörgy

ERASMUS+ -2023-1-HU01-KA121-VET-000122378 VET Center Románia tanulói rövidtávú mobilitás

ERASMUS+ Sepsiszentgyörgy

Iskolánkból - a Vas Vármegyei Szakképzési Centrum III. Béla Technikum és Kollégiumból - 12 dák és 2 kísérőtanár Romániában, Sepsiszentgyörgyön töltött két felejthetetlen hetet az ERASMUS+-2023-1-HU01-KA121-VET-000122378 program keretében 2024. április. 07 – 2024. április. 21 között. Az utazás lehetőségét a Vas Vármegyei Szakképzési Centrum biztosította számunkra illetve a velünk tartó másik két iskola diákjai, oktatói számára. Sok előkészítő munka előzte meg a mi utunkat, amit köszönünk a Centrum dolgozóinak!
A 10 fő ipari informatikai technikus és 2 fő  vendégtéri szaktechnikus tanuló rövid távú tanulási mobilitási tevékenység keretében utazhatott Székelyföldre.
Szombathelyről 10 óra volt az út autóbusszal Árkosig, ahol a szállásunk volt. Innét napi szinten szállították a diákokat a gyakorlati helyükre. Nem vakációzni mentünk, az utazás célja hogy új szakmai ismeretekhez jussanak a diákok, továbbá gyakorolják az idegen nyelv órán tanultakat. Tehát reggel 8-9 óra között munkába vitték őket, ami délután 14-15 óráig tartott.  Az ipari informatikai technikusok számítógépen dolgoztak, a vendégtéri szaktechnikusok pedig egy vendéglátóhely mindennapi életébe kapcsolódtak be. A nyelvtanulást nyelvi kurzusokkal támogatták a VET Center Románia dolgozói. Sepsiszentgyörgyön szinte mindenki beszél magyarul, így szükség volt külön foglalkozások szervezésére angol és német nyelvből.
Szabadidőben sokat sétáltunk, volt látnivaló Árkoson és Sepsiszentgyörgyön is. A város régi épületei, Székely Nemzeti Múzeum, vártemplomok, Vadászati Múzeum, ... SEPSI Aréna. Hétvégén a vendéglátók szerveztek programot számunkra, Brassó belvárosát és a Törcsvári kastélyt látogattuk meg.
A környék egy közkedvelt éttermében biztosították az étkezést, ami változatos és ízletes volt. Ebédre hideg csomagot adtak reggel, vacsorára pedig meleg étellel vártak minden nap. Kedves vendég volt a szállás parkjában egy vadon élő, de emberekhez szokott szarvas. A mi csoportunkkal is gyorsan megbarátkozott.
Tartalmas napok vannak mögöttünk. Mikor eltelt a két, kezdetben hosszúnak tűnő hét, mindenki maradni szeretett volna még. Reméljük lesz még lehetősége a csoport tagjainak az ERASMUS+ program keretében utazni! Mindenkinek javasoljuk, hogy vegyen részt ilyen programban, ha lehetősége van rá!